YETİŞKİN BİR KEDİYİ SAHİPLENMENİZ İÇİN 7 GEÇERLİ SEBEP

blog yazısı ekle !

YETİŞKİN BİR KEDİYİ SAHİPLENMENİZ İÇİN 7 GEÇERLİ SEBEP

Ankara 'da bulunan veteriner hekimler, yetişkin bir kediyi sahiplenmeniz için geçerli olabilecek en iyi sebepleri şöyle özetliyorlar.

1. Yavru bir kediyi beslemeye başladığınızda nasıl bir karaktere sahip olacağını bilemezsiniz. Zaman geçtikçe ya yerinde duramayan bir oyuncuya veya kucağınızdan inmeyen bir tembele dönüşebilir. Ancak yetişken kedileri sahiplenirken bu durum geçerli olmaz. Çünkü nasıl bir kedi ile karşı karşıya kalacağınızı önceden gözlemleyerek öğrenebilirsiniz. Ancak tabii ki barınaktan ilk kez evinize getirdiğiniz de orada yaşadığı stres ve sıkıntılar yüzünden bir süre yeni evine yabancılık çekebilir.

Ankara'daki tüm Veteriner Klinikleri için tıklayınız
Ankara Veteriner

2. Yetişkin kediler daha olgun olurlar. Yavru kediler ise içlerinde ki heyecanla her şeyi kurcalamaya, her yere girmeye, uzun saatler süren oyunlara daha yatkındır. Yetişkin bir kediyle ise daha kalite ve eğlenceli zamanlar geçirebilir ve evinizde ki düzeni de ona fazlasıyla uydurmak durumunda kalmazsınız.

3. Çoğu durumda birçok yetişkin kedi tuvalet eğitimine sahiptir ve kedi kumunu nasıl kullanması gerektiğini gayet iyi bilir. Böylece yeni koltuklarınıza veya en sevdiğiniz halınıza bir zarar gelmesini önlemiş olursunuz.

4. Daha yaşlı oldukları için uykuya ve dinlenmeye ihtiyaçları vardır, bu yüzden siz kendi işinizi yaparken veya bilgisayarınızla uğraşırken sizin yanınızda kucağınızda rahatlıkla uykuya dalabilir.

5. Kediler düşündüğünüzden düşünüldüğünden daha uzun ömürlüdürler. Ortalama olarak 15-20 yıl yaşayabilirler. Böylece yetişkin ve sakin bir kedinin en iyi yıllarını birlikte geçirmiş olursunuz.

6. Yetişkin kediler, yavru kedilerin aksine takip etmesi gereken tüm veteriner kontrollerinden ve olması gereken gençlik aşılarından uzaktadır. Sadece düzenli aralıklarla veteriner kontrolüne götürmeniz ve sağlığını takip etmeniz yeterli olacaktır.

7. Barınaklardan sahipleneceğiniz bir yetişkin kedi ile onun hayatını gerçek anlamda kurtarmış olursunuz. Çünkü onu bu zor şartlardan kurtararak karşılığında çok kıymetli ve vefalı bir arkadaş kazanmış olursunuz.