EĞİTİM VERİLEBİLEN KUŞ TÜRLERİ

blog yazısı ekle !

EĞİTİM VERİLEBİLEN KUŞ TÜRLERİ

Ankara Veteriner

Uzun yıllar bir çok kişi bu kuşların eğitimleri konusunda çalışmışlardır. Hangi kuş cinsi eğitilebilir eğitilebilen kuşların yetenekleri ne kadar her zaman tartışılmıştır. Özellikle Ankara kuş fuarında bir çok yetenek kendilerini göstermeye çalışmıştır.

Eğitim verilebilen kuş türleri denilince akla hiç şüphesiz ilk sırada papağan gelmektedir. Gerek zekası gerek konuşması ile eğitim verilebilir bir kuş türüdür.

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara
Papağanlar konuşma konusunda çok fazla öne çıkmış kuşlardır. Papağanların beyin yapılara ezbere daha yatkın olsa dahi bazı noktalarda birkaç tür papağan öğrenmeye başlamaktadır. Hatta sosyal medyada gezen bir haberde jako cinsi bir papağanın ölmeden önce sahibine "Sen iyi birisin. Seni seviyorum." dediği söylenmektedir. Aynı zamanda papağanların ses taklidi yetenekleri de vardır.Ve papağanlar öyle akıllı kuşlardır ki sizinle birlikte bir tiyatro bile yapabilirler. Rollerine iyi çalışmış papağanlar hiç hatasız sizin vücut hareketleriniz ve seslerinizden yapacağı rolü anlayabilmektedir.

Yine muhabbet kuşları aynı şekilde adından da anlaşılacağı gibi yetenekli bir şekilde konuşabilmeleri ile eğitilmektedirler. Bir çok muhabbet kuşu oldukça net bir şekilde konuşabilmektedir.

Muhabbet kuşları eğitim verilebilen en akıllı kuşlar arasında gösterilmese dahi aslında eğitimleri bıkmadan verildiğinde sirklerde dahi çok başarılı gösteriler çıkarmaktadırlar. Muhabbet kuşları ezberleme değil eğitim alma yeteneğine sahip olan başarılı bir kuş türüdür.Ancak esas olarak en yetenekli kuşların başında karga gelmektedir. Karga biraz eğitim ile oldukça başarılı şekilde bir çok sorunu dahi çözebilmektedir. Karga diğer kuş türlerine nazaran ezberletilen ya da çalıştırılan hareketleri yapmamaktadır. Kendisi problemleri yorumlamakta ve çözmektedir.Kargalar öyle akıllı kuşlardır ki diğer bütün kuş türlerinin üzerinde olan bir türdür. Hatta zoologlar tarafından en çok araştırma yapılan kuş türüdür. Yapılan 8 aşamalı deneyde dahi kendisi tek başına birçok parametreyi göz önüne alarak sorunları çözmektedir.