ALERJİLERE KARŞI BİLİNMESİ GEREKENLER

blog yazısı ekle !

ALERJİLERE KARŞI BİLİNMESİ GEREKENLER

Ankara veteriner hekimleri evcil hayvanlarınızda rastlayabileceğiniz çeşitli alerjilere karşı alınabilecek bazı önlemler ve tedaviler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorlar.
İlk olarak eğer sahibi olduğunuz hayvanın bir alerjisi olup olmadığından emin değilseniz öncelikle onu mutlaka bir veteriner kontrolünden geçirmeniz gerekir. Çünkü birçok başka hastalık belirtisi de sanki bir alerjik tepkiymiş gibi ortaya çıkabilir. İşte bunun net olarak bilinebilmesi için kontrol mutlaka yapılmalıdır ve eğer köpeğinizin çevresinde olan bazı şeylere karşı alerjik tepki gösterdiği tespit edilmişse aşağıda bahsedilen adımları siz de kontrolü sağlamak amacıyla evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

1. BANYO

Köpeğinizin tüylerini kendisi için özel olarak hazırlanmış şampuanlarla ve temizleyicilerle yıkamanız çok önemlidir. Çünkü bu ürünler onların cilt yapılarına göre düzenlenmiştir ve hem tüyleri hem de derisi üzerinde bulunabilecek çeşitli alerjenlerin uzaklaştırılmasını kolaylaştırır. Hatta eğer köpeğinizin bu tür dışardan gelen bakterilere veya maddelere karşı alerjisinin olduğundan eminseniz en uygun olanı onu hafta da 1 kez bu şampuanlarla yıkamanızdır. Ayrıca geri kalan günler de veteriner hekiminiz tarafından tavsiye edilmiş losyonlar veya spreyler de varsa bunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara


2. GÖZ BAKIMI

Eğer köpeğinizin gözlerin de bir alerji durumu söz konusuysa, öncelikle bir veteriner hekim tavsiyesini aldıktan sonra, onu tavsiye edeceği bir damlayı köpeğinizin gözlerine damlatarak bu alerjiye neden olan maddeleri gözünden uzaklaştırmış olursunuz.

3. KULAK TEMİZLİĞİ

Alerjik maddeler, tüyler, mikroorganizmalar ve diğer her şey kolaylıkla köpeğinizin kulak kanalı içinde kendilerine yer bulabilirler ve ciddi sıkıntılara yol açabilirler. Bunu önlemek için yapılabilecek en iyi şey, veteriner hekiminizin tavsiyesi ile kullanmaya başlayacağınız kulak temizleme solüsyonları olacaktır. Düzenli aralıklarla bu solüsyonu kullanmanız ve gerekiyorsa fazla tüyleri kulak içerisinden cımbızla alarak bu bölgede çeşitli alerjik durumların oluşmasını önlemiş olursunuz.

4. BESLENMESİNE DİKKAT EDİN

Köpeğiniz üzerinde görebileceğiniz çeşitli deri alerjilerin sebeplerinden birisi de yediği yiyecekler olabilir. Özellikle aldığı besinlerin içerisinde ki protein, yağ ve karbonhidrat kaynakları onun için bazı alerjik özellikler taşıyor olabilir. Bu yüzden bunu tespit ettiğiniz andan itibaren ona uygun bir beslenme programını mutlaka oluşturmanız gerekecektir.

Son olarak şunu da belirtmek gerekir ki tıpkı insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarda ki alerjilerin kaynağı da çok çeşitli olabilir ve burada anlatılanlar çok kısıtlı bir alanı içermektedir. Bu yüzden hayvanınız üzerinde gördüğünüz ve alerji olabileceğini düşündüğünüz her türlü şikâyet ile ilgili olarak mutlaka veterinerinize danışmayı unutmayınız.