DOĞAL OLARAK ELDE EDİLEN PİRE VE KENE UZAKLAŞTIRICILARI

blog yazısı ekle !

DOĞAL OLARAK ELDE EDİLEN PİRE VE KENE UZAKLAŞTIRICILARI

Ankara Veteriner

İnsanlığın ortaya çıkışından beri, otlar ve uçucu yağlar böcekleri kendimizden uzak tutmak için kullanılmışlardır. Peki, öyleyse kullanılan doğal yöntemler, bu sinir bozucu parazitlerin evcil hayvanlarınızdan uzak durmasını nasıl sağlamaktadırlar?
TOKSİSİTE UYARISI

Birazdan burada bahsedilecek olan tavsiyelerin mutlaka bir uzman veteriner hekim tarafından da görüşülmesi gerektiğini belirtmek isteriz. Aynı zamanda kullanacağınız bu yöntemlerde ki doğal özlerin evcil hayvanlarınızın yutmasını veya yalamasını önleyecek şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini de asla unutmayınız.

ZEHİRLİ OTLAR VE UÇUCU YAĞLAR

İçerisinde fenol bulunan uçucu yağların kediler için zararlı olabileceğini ve karaciğerine zarar vereceğini bilmelisiniz. Bu nedenle kekik, okaliptüs, karanfil, tarçın, defneyaprağı ve maydanoz gibi bitkilerden elde edilen özlerin kullanılmamasına dikkat ediniz. Hatta içerisinde bu otları içeren hiç bir yiyeceği evcil hayvanınıza yedirmeyiniz.

Aynı şekilde bazı uçucu yağların içerisinde ki keton maddeleri de sinir sistemine olumsuz etkilerde bulunacaktır. Bu yüzden sedir yaprağı, adaçayı, lavanta, okaliptüs, nane, kimyon, karanfil, zencefil, papatya ve kekik gibi bitkilerin evcil hayvanlarınızın yememesine dikkat edin. Hatta kedinizin ve köpeğinizin mutfakta bu gıdalara kolay erişebilmesini engelleyin, el altında bulundurmamaya özen gösterin.

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

Röntgen Biyokimya
Hemogram
Kısırlaştırma
Aşılama
Koruyucu hekimlik
Ekokardiografi
Parazit tedavisi
Dermatoloji
Dahiliye
Cerrahi
Diş hekimliği
Mama ve suplementlerdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

VetVital Veteriner Kliniği

Birlik Mahallesi

devamını oku... Adres: 414.Cadde No:18/B Birlik Mahallesi-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara

Vera Veteriner Kliniği

Çankaya

devamını oku... Adres: Bademlidere Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi No:29/3 Çankaya - Ankara


TOSİSİTEYİ ÖNLEMİN YOLLARI


Doğal yollarla elde edilmiş olan pire ve kene uzaklaştırıcılarını üreten firmalar, elbette hangi maddelerin sevgili evcil hayvanlarınız için zararlı olduğunu bilmektedirler. Ancak sizin de bazı konuları bilmenizde her zaman yarar vardır. Bu nedenle herhangi bir ürünü kullanmadan önce içeriğini mutlaka okuyunuz. Ayrıca benzer ürünlerin hangi formlarda satılabildiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini de sizlerle paylaşmak istiyoruz.

ŞAMPUANLAR

Doğal uzaklaştırıcılar içeren bu şampuanlar elbette belirli seviye de toksik etkiye sahiptirler. Ancak evcil hayvanınızın derisinin uzun süre bu maddelerle temasta kalmasını engellerseniz, herhangi bir yan etki görme ihtimalinizde azalacaktır. Bu tür ürünleri kullanmanız gerektiğinde, köpeğiniz veya kedinizi mümkün olan en hızlı şekilde şampuanlayıp ardından durulamanız yeterli olacaktır.

LOSYONLAR

Doğal maddelerden elde edilen bu losyonlarla hazırladığınız suyun içerisine evcil hayvanınızı daldırmanız ve bu şekilde kurumasını beklemeniz, kendisine zararlı olabilecek uçucu yağları en fazla şekilde absorbe etmesine neden olacaktır. Böyle bir uygulamadan kaçınmak en doğrusu olacaktır.

Bu gibi uzaklaştırıcılar için tercih edilebilecek en güvenilir yol, köpeğinizin veya kedinizin kendi üzerinde kolayca ulaşamayacağı bir yere asmaktır. Hatta bir bez parçasına veya tasmasına bulaştıracağınız az miktarda ki esans size ve evcil hayvanınıza daha çok yardımcı olacaktır. Ancak bütün bu uygulamalar öncesinde mutlaka veterinerinize danışmayı da unutmayın.