KÖPEKLERİN EĞİTİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

blog yazısı ekle !

KÖPEKLERİN EĞİTİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

Ankara Veteriner

Bir evcil hayvan almak ve bakmak bir dönem her kişinin aklını kurcalayan düşüncelerden biri olmaktadır. Sebebi bu sorumluluğum altına nasıl girileceğidir. Hangi ırktan bir evcil hayvan olursa olsun şüphesizdir ki sorumluluk gerektiren bir davranıştır. Baktığınız basit bir fanus içinde 2 adet japon balığı bile olsa onları asla bırakıp bir yere gidememeniz ya da illa gidecekseniz ya birine emanet etmeniz ya da yanınızda götürmeniz gerekir. Çünkü evcil hayvan bakmak bu sorumluluğu getirir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde evcil hayvan otelleri olsa da küçük şehirlerde maalesef böyle bir imkan olmayışı evcil hayvan sahipleri açısından dezavantaj olmaktadır.Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Starvet Veteriner Kliniği

Dikmen

Ankara Çankaya Dikmen Bölgesinde Starvet Veteriner Kliniği olarak Kedi Kuş Köpek Tavşan GinePig ve diğer egzotik dostlarımızın da Aşı'dan Ameliyat'a Mr Tomografiden Tıraş uygulamalarına kadar Profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Yurtdışı çıkış işlemleri ve kuduz titrasyon testi için de bize ulaşabilirsiniz.

Internet Sitemiz: starvetveteriner.com

Veteriner Hekimimiz Bekir Kürşad Erdinç İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunudur.

- 2019-2021 Ankara Büyükşehir belediyesi sorumlu Barınak veteriner hekimi

- 2021 2022 Petcode İstanbul ameliyathane sorumlu Veteriner hekimi

- 2022 Ekim Starvet Veteriner Kliniği kurucu başhekimi

Eğitim Ve Sertifikalar

. Uluslararası Katılımlı 1.Egzotik ve Yaban Hayvan Hekimliği Kongresi/İstanbul (3/05/2014)

. Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi/İstanbul (30/04/2015)

. Tierlnsel Umut Evi Kısırlaştırma ve Hayvan Refahı Projesi/Edirne (18-25/05/2015)

. Program of Summer School of Food Hygiene Brno Üniversitesi / Çek Cumhuriyeti (13-23/07/2015)

. Greenbalkans Wildlife Rehabilitation And Breeding Centre Bulgaristan/Starazagora (1-10/09/2015)

. 32.Dünya Veteriner Hekimler Kongresi/İstanbul (13-17/09/2015)

. 18.Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi /İstanbul(26-28/04/2016)

. İnsan , Hayvan Ve Çevre Sağlığı Açısından Veteriner Atıkların Yönetimi Paneli/İstanbul (20/04/2017)

. Veterinary Clinical Training Program Faculty of Veterinary University in Skopje Makedonya (14-25/08/2017)

. Hayat Ve Egzotik Hayvan Hekimliği Temel Bilgi Eğitimi 1 /İstanbul(25/02/2018)

. Cernek Halkalama Kampı Kuş Halkalama Çalışması /Samsun(7-14/04/2018)

. Vektör Kaynaklı Hastalıklarla Gerçek Mücadele Semineri/İstanbul (28/02/2019)


devamını oku...
Adres: Harbiye Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi No:21/A Çankaya - Ankara

Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara


Köpeklerin eğitiminde dikkat edilmesi gereken 5 nokta vardır. Bunlar hem köpeğinizin hem de sizin ileri zamanlarda yaşayabileceğiniz problemleri ortadan kaldırmak adına çok önemlidir. Bu sebeple köpeğinizin eğitimini eğer dışarıdan profesyonel olarak aldıramıyorsanız ya da aldırmak istemiyorsanız bu 5 maddeye iyice hakim olmanız gerekmektedir.

İlk madde kesinlikle eğitim esnalarında köpeğinize karşı ciddi ve kararlı durmanız gerekmektedir. Sebebi ise hata yapan ya da size itaat etmeyen köpeğinize karşı eğer siz "Olsun ya ilerleyen günlerde yapar gel seveyim seni" derseniz köpeğinizde sizin bu rahat tavırlarınıza alışarak sizin emirlerinizi yerine getirmez.

İkinci madde köpeğin eğitiminde kesin ve oturaklı bir ses tonu ile emirlerinizi vermenizdir. Köpeğiniz ilk etapta sizden biraz korkabilir ancak bir süre sonra onu sevdiğiniz ses tonu ile emir verdiğiniz ses tonunu ayırt etmeyi öğrenecektir.

Üçüncü madde eğitimlerinizi mümkün olduğunca sık aralıklar ile yapın. Çünkü zaman ilerledikçe köpeklerin karakteri oturmaya başlayacaktır. Sizin için bir ya da iki hafta önemli değilken köpeğinizin eğitiminde kesinlikle bu süre çok önemlidir. Köpeğinizin benliği oturmadan eğitimlerini vermeye çalışın.

Dördüncü madde şüphesizki bu listede olmak zorunda olan bir madde olan "Kime İtaat edecek?" sorusunun cevabıdır. Köpeğiniz ırkına göre bir ya da birkaç emir kişisi belirleyebilir ancak çok kişi ile aynı evi paylaşabilir. İşte bu durumlarda köpeğinizin kime itaat edeceğini baştan belirlemeli ve diğer kişilerden itaat kişisi ayrılmalıdır.

Beşinci madde ise köpeğinize eğitim verirken şiddeti değil ödül ceza yöntemini kullanmanızdır. Çünkü hiçbir canlı hayvanlar dahi dayaktan anlamaz. Sadece sevgi ile yapılan işler başarıya ulaşabilir.