SOSYALLEŞMENİN KÖPEKLER ÜZERİNE OLUMLU ETKİLERİ

blog yazısı ekle !

SOSYALLEŞMENİN KÖPEKLER ÜZERİNE OLUMLU ETKİLERİ

Ankara Veteriner

Ankara 'da bulunan veteriner hekimler köpeğinizin mutluluğuna ve sağlığına etki edecek bu önemli durumla ilgili bazı bilgileri paylaşmak istiyorlar.

Çoğu köpek sahibi hayvanlarının iyi bir bakıma sahip olmaları için yalnızca doğru beslenme, düzenli aşı olma ve diğer hastalıklara karşı kontrol sağlanmasının yeterli olacağına inanıyorlar. Ancak pek az kişinin aklına onların da sosyalleşme ihtiyacı duyduğu ve bunun da köpeklerine sağlanması gerektiği akıllarında oluyor.Anka Çayyolu Veteriner Kliniği

Çayyolu

İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş'ta bitiren hekimimiz Sefa ARSLANHAN 2007 yılında İstanbul üniversitesi Veteriner Fakültesine giriş hakkı kazanmıştır.

2012 yılında mezun olup altı yıl boyunca İstanbul Avrupa yakasındaki hayvan hastaneleri, poliklinikleri ve kliniklerinde çalışmıştır.

2018 yılında yılında Kahramanmaraş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehebilitasyon ve Tedavi Merkezinde çalışmış olup edindiği tecrubeyi Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Dulkadiroğlu Veteriner Kliniği'inde minik dostlarımız ve hasta yakınları ile 7/24 paylaşmayı hedeflenmiştir.

Ancak; 06.02.2023 tarihinde gerçekleşen asrın felâketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Ankara'ya yerleşmiş ve Ankara Çankaya ilçesinde Çayyolu mevki Alacaatlı mahallesinde Anka Çayyolu Veteriner Kliniği hizmete açmıştır.

Öğrenimlerine ek olarak güncel yayınları ve kongreleri de takip ederek mesleki gelişimine devam etmektedir.
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3317 Sokak No:2/5 - EA ( Bulvar Üzerinde ) Çayyolu-Ankara

Pet Care Center

Çayyolu

Deneyimli hekimlerden oluşan kadromuz ile güncel ve teknolojik gelişimleri takip ediyor ve bunları kliniğimize entegre ediyoruz.


Sizlere Muayene, Ameliyat, Ameliyat sonrası bakım, İleri teknoloji dijital görüntümele, Anestezi, Yoğun bakım, Ağız diş sağlığı Koruyucu hekimli desteği ile hizmet vermekteyiz. Pet Care Center olarak amacımız hijyenik ortamımız ve teknolojik şartlarımızla evcil dostlarımıza en iyi hizmeti vermektir.


Hastalarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmaları temel prensibimizdir. Bunun için Çayyolu Alacaatlı da bulunan Pet Care Center kliniğimize sizi ve patili dostlarımızı bekleriz
devamını oku...
Adres: Alacaatlı Mahallesi 3315. Sokak No:18 Çayyolu - Ankara

Vetes Veteriner Kliniği

Kırkkonaklar

Evcil Dostlarınız İçin, Vetes Ankara Çankaya Veteriner Kliniği.

Vetes Veteriner Kliniği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, 2021 yılında veteriner hekim Esra Bozkurt tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz, evcil hayvanlarınızın sağlığına öncelik vererek, kapsamlı veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Veteriner hekim Esra Bozkurt, uzun yıllar boyunca veteriner hekimliği alanında deneyim kazanmıştır. Kendisi, evcil hayvanlarınızın tedavisi ve bakımı konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Tüylü Dostlarımızın İhtiyaçlarını Gideriyoruz!

Vetes Veteriner Kliniği'nin hizmetleri arasında, rutin sağlık kontrolleri, aşılar, hastalık teşhisleri, cerrahi operasyonlar, diş tedavileri, beslenme danışmanlığı ve acil durum müdahaleleri gibi birçok konu yer almaktadır.

Kliniğimiz, son teknoloji cihazlar ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu sayede, evcil hayvanlarınızın sağlık durumunu en iyi şekilde değerlendirip, doğru teşhisler koyabilmekteyiz. Ayrıca, kliniğimizdeki tüm personel, hayvansever ve evcil hayvanlarınızın mutluluğunu ve konforunu ön planda tutmaktadır.

Kısacası, Vetes Veteriner Kliniği, evcil hayvanlarınızın sağlığına özen gösteren, deneyimli ve bilgili veteriner hekimlerimiz ve uzman personelimizle, kaliteli ve güvenilir veteriner hizmetleri sunmaktadır. Evcil hayvanlarınızın mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.
devamını oku...
Adres: Kırkkonaklar Mahallesi Şemşettin Günaltay Caddesi 310.Sokak No:2/B Kırkonaklar - Ankara

Pet Care Veteriner Kliniği

Yıldız

devamını oku... Adres: Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara

Happy Veteriner Kliniği

Hoşdere

devamını oku... Adres: Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara

Bulut Veteriner Kliniği

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3341. Sokak No:1 D:8C İncek-Ankara

Monovet Veteriner Tıp Merkezi

Etimesgut

devamını oku... Adres: Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara

Bestekar Veteriner Kliniği

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Sokak. No:17/1 Çankaya - Ankara

Abidinpaşa Veteriner Kliniği

Abidinpaşa

Abidinpaşa Veteriner Kliniği olarak, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak rutin sağlık kontrollerinden acil durum müdahalelerine kadar her türlü ihtiyaca cevap veriyoruz.

Evcil dostlarınızın sağlığını korumak ve geliştirmek için son teknolojiyi ve güncel tıbbi bilgiyi kullanarak en etkili tedavileri sunuyoruz.

Güler yüzlü ve samimi ekibimiz, sizin ve evcil dostlarınızın konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutarak Abidinpaşa Veteriner Kliniği'nde, sevgi dolu bir atmosferde en iyi bakımı sağlamak için sabırsızlıkla sizi bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Balkiraz Mahallesi 69/D Mamak - Ankara

Telepati Hayvan Hastanesi Keçiören

Keçiören

Telepati Hayvan Hastanesi olarak şubemizle beraber tam donanımlı ve uzman veteriner hekim kadromuzla patili dostlarımız için 7/24 hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Şehit Kubilay Mahallesi Değirmendere Caddesi No:32 Keçiören - Ankara

VetCo Veteriner Kliniği

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara

İncek Petlife Veteriner Kliniği

İncek

İncek Petlife Veteriner Kliniği
Ankara İncek'te bulunan İncek Petlife Veteriner Kliniğidevamını oku...
Adres: Kızılcaşar mah. Zafer cad. İncek Köy sitesi A Blok No:6 (Tekyapı kooperatifi Denizatı pastanesi karşısı) İncek-Ankara

Luna Veteriner Kliniği

A.Ayrancı

devamını oku... Adres: Hoşdere Caddesi No:79/A Çankaya - Ankara

Yeni Başkent Veteriner Kliniği

Etlik

devamını oku... Adres: Etlik Caddesi 14/A Yeni Ziraat Mahallesi Dışkapı-Altındağ-Etlik-Ankara


Sosyal yönleri zayıf olan köpekler maalesef kendi sağlıkları hakkında her zaman bir risk taşıyorlar aynı zamanda çevresinde bulan kişilere de zarar verme potansiyelleri yüksek olabiliyor. Bu yüzden köpeğiniz sosyalleştirmeniz gerektiğini gösteren en doğru 4 nedeni şöyle özetleyebiliriz.

KORKU ve KORKUDAN KAYNAKLI ZARARLI HORMONLAR

Sosyalleşmemiş köpekler yeni ortamlara karşı her zaman bir korku beslerler. Bu da vücutlarının belirli bölgelerine bazı hormonların salgılanmasına neden olur. Bunların başında da kalp ritmini ve soluma hızını arttırıp "kaç veya savaş" duygusunu harekete geçiren adrenalin hormonu gelir. Aynı zamanda bu yüksek kan basıncını dengelemek için kortizon hormonu da devreye girer ancak kortizon hormonu vazifesini yerine getirdikten sonra böbrekler ve karaciğer yardımıyla vücuttan uzaklaştırılan bir hormondur dolayısı ile bu hormona çok fazla ve sık düzeyde maruz kalmak köpeğinizin bu organlarını oldukça fazla yormasına ve hatta zarar görmesine neden olacaktır.

VETERİNER ZİYARETLERİNDE YAŞANAN SORUNLAR

Sahibi olduğunuz köpeğiniz için veteriner kontrolleri elbette hayati önem taşımaktadır. Hangi yaşta ve hangi dönemde olursa olsun mutlaka sağlığının yakından takip edilmesi ve gerektiğinde müdahalelerin yapılabilmesi bu yönüyle çok önemlidir. Ancak sosyal yönü zayıf olan bir köpek veteriner ziyaretlerini oldukça zor bir hale dönüştürecektir. Hem rutin kontroller sırasında hem de müdahale gerektiği anlarda köpeğinizin huysuzluk çıkarması veya saldırması kendi sağlığını da risk altına alacaktır. Bu yüzden onları veteriner kontrollerine alıştırmanız çok önemlidir.

KISITLI EGZERSİZ İMKÂNI

Köpeğiniz diğer insanlarla veya hayvanlarla iletişimde saldırgan bir tavır sergiliyorsa elbette onunla birlikte dışarıda geçirebileceğiniz zamanlar da kısıtlanmış oluyor. Bu sebeple ya kendinize özel bir alan yaratmaya çalışıyor veya günün tenha vakitlerini tercih etmek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Ancak sağlıklı bir gelişim gösterip köpeğinizin dengeli bir ruh hali ile yanınızda size arkadaşlık edebilmesi için mutlaka onun sosyal yönünün de gelişmesine özen gösteriniz.